PAZI, SNIMA SE

Autor: External , 6. 10. 2017.

Snimljeni kadrovi na nastavi bit će korišteni u dokumentarnom filmu o 150 godina škole u Jesenicama

Snimanje filma za 150 godina školstva u Jesenicama

Dana 27.9.2017. godine 5. c krenuo je u učionicu. Na hodniku su zapazili njihovu profesoricu hrvatskog jezika Renatu Kovačić. Ona im je govorila da ih snima kamera pa da se nasmiješe. Mislili su da se šali, ali kada su se okrenuli,  kamera je stvarno snimala. Došli su u razred i pripremili se za sat. Svi su bili uzbuđeni.  Neki su mislili da će biti na televiziji, a drugi da će biti u novinama. Svu tu priču prekinula je njihova profesorica i objasnila da je to dokumentarni film koji se snima o našoj školi, tj. za 150 godina školstva u Jesenicama. Svi su bili jako uzbuđeni, ali sretni, a uzbuđenje je još više poraslo kada su saznali da će ih i u razredu snimati. Kamermani su došli i snimali ih dok su učili. Sve je bilo gotovo za petnaestak minuta. Uživali su u tim kratkim, ali slatkim trenutcima. Kamermani su ih pohvalili i otišli. 5. c s nestrpljenjem očekuje da se film montira i prikaže u školi.

Lea Vitaić 5.c

Prvi put nafilmu!

27.09.2017.g. bio jesasvim običan školski, ali ipak nezaboravnan dan.Išao sam u školu ividio kako dron leti iznad nje. Ušao sam u atrij i ugledao dva odrasla čovjeka kako kamerama snimaju nas i naš uškolu.

Hodnikom  je dolazila naša učiteljica iz hrvatskoga jezika Renata Kovačić i uvela nas u razred. Rekla je kako ti ljudi snimaju film o 150.g. naše škole , te da će nas možda snimati u razredu, a da se mi ponašamo kao na svakom satu, samo da budemo još vredniji.

Uskoro je došao ravnatel gosp. ŽivkoDropuljić, predstavio snimatelje i zamolio nas da budemo statisti za ovaj material o nastavi.

Snimanje je trajalo petnaestak minuta, bilo je jako teško ne gledati u kameru i ponšati se kao da oni nisu tu. Na kraju snimanja, kad su se kamere isključile, zahvalili su nam na suradnj i i pohvalili te rekli da smo bili odlični. Svi smo bili jako sretni.Jedva čekamo pogledati film kad bude predstavljen. (Baš sam radoznao da vidim kako će ispasti moj 5. c razred!)

(Također, ova jdan je nakon škole Real Madrid je pobjedio Borusiu Dortmund rezultatom  3:1 te sam tako bio još sretniji.)

Moreno  Klarić  5.c