DONACIJA TURISTIČKE AGENCIJE I.D. RIVA TOURS ODUŠEVILA UČENIKE OŠ JESENICE

Autor: External , 31. 10. 2018.

Što za našu školu znači dobiti glazbalo , poželjeli smo doznati iz prve ruke. Učiteljica glazbene kulture Marija Jurić rado nam je, vrlo sretna zbog donacije, odgovorila na pitanja.

• Dobili smo klavir, odnosno klavinovu na poklon. U čemu je razlika?

Pa, klavinova je puno manjih dimenzija, ali dostojna zamjena za klavir.

• Što znači klavinova za nastavu glazbene kulture?

Najvažnije sredstvo rada u nastavi, vjerodostojna zamjena pianinu, kako po zvuku, tako i po kvaliteti. Za razliku od sintisajzera koji se do sada koristio u nastavi, zvuk je neusporedivo ljepši i prirodniji.

• Koji su načini korištenja klavinove u nastavi?

Koristimo je u svrhu skupnog muziciranja gotovo na svakom satu glazbene kulture s učenicima od 4. do 8. razreda. Izuzetno je važna kod obrade svake nove skladbe, ali i za demonstraciju različitih glazbenih primjera, kako klasične tako i moderne glazbe.

• Koliko naših učenika trenutno svira klavir po glazbenim školama?

Mnogi učenici naše škole „Jesenice“ izuzetno su glazbeno nadareni. U prosjeku u svakom razrednom odjelu po jedan učenik pohađa glazbenu školu od kojih barem polovica svira klavir.

• Može li nam instrument poslužiti na školskim priredbama?

Naravno! Ne postoji ništa ljepše od izvedbe lijepe pjesme iz dječjih usta uz pratnju lijepog instrumenta. Također, kod izvedbe neglazbenih točaka može poslužiti kao pozadinska pratnja.

• Koje biste još instrumente voljeli dobiti?

Možda ukulele? Šalim se, naravno! Toliko sam oduševljena i zahvalna na ovoj divnoj donaciji da bi bio grijeh tražiti išta više pored ovog. ( Barem za slijedećih 150 godina školeJ )

Pripremile ljupke novinarke iz 6. c razreda : Lea i Lukrecia