Učenički radovi - izvor topline

Autor: External , 8. 1. 2019.

U subotu 15. 12. 2018. u Dugom Ratu, pojedini učenici OŠ Jesenice i članovi zadruge „Lavanda i ruzmarin“, izložili su radove nastale u radionicama V.a, VIII.b, VII.a, te zajedničkom susretu učenika i roditelja VIII.b. Uz pomoć nekolicine vrijednih roditelja Katje Matijek, Duške Banović i Anke Lozić, voditelja grupe i samih učenika radovi su se iz tjedna u tjedan privodili kraju.

„Ranozorničani“: Ante, Roko i Josip pored jaslica ispred župe sv. Josipa 15.12.2018.

…pridružio se i Stipe, ranoranilac

Zajednička fotografija zadrugara sa odazvalim se nastavnicima

Na našem stolu pred svetu misu zornicu osvanuli su svježi eko melemi (rad nastavnice iz kemije i članova ekološke grupe), ulje gospine trave, macerat smilja, ušećereni bajami (rad nastavnice tehničkog i jedne bake), malo kolača(rad nastavnice iz povijesti), borići od grančica (V.a sa razrednicom), čestitke (VII. a sa razrednicom), uz sve druge.

Cilj nam je bio pomoći obiteljima koje su u potrebi. Ni kiša ni hladno vrijeme, ni malo vjetra pa čak ni tama ranog jutra nisu bili jači od volje učenika.

Izvori topline bili su: cupkanje, trčanje s „preprekama“ i vrući čaj koji je vjeroučiteljica skuhala za sve nas.

Tad je krenula i i pokoja pjesma adventa i Božića.

Vesela i ugrijana srca privlačila su pažnju prolaznika.

Sve to smo nastavili i na nedjeljnim misama u župi sv. Josipa i sv. Roka (uz pomoć Vice, Nine, Antonije, Tomice)

Zadovoljni smo učinjenim. Vjerujemo da nas je vodila Božja ruka milosrđa. I to je jedna od priprava za naš veliki blagdan.

Hvala svim učiteljima koji su s nama probdjeli svo vrijeme: vjeroučiteljici Žarki i Dariji, nastavnici zemljopisa Diani i razrednici V.b koji su zasad najbrojniji članovi zadruge, Vini Mušac. Želimo zahvaliti svim učenicima sa njihovim razrednicima, roditeljima, koji su sudjelovali i svima koji su prepoznali smisao našeg rada kako bi nekom uljepšali i učinili blagoslovljenijim ovaj Božić.

Marija Kalebić i Marta Pavlović

uz potporu vjeroučiteljice

A novosti ove godine u zadrugarskoj ponudi bile su:

Ukrasi od konopa

Anđeli,ideja Katje Matijek

Kuglice nastale na radionici „Učenici i roditelji“ VIIIb.

Rad Va. sa razrednicom

Kreator- K. Matijek