Terenska nastava petih i šestih razreda u Splitu

Autor: Administrator , 18. 4. 2019.

Dana 15. 4. 2019. godine svi pet i šesti razredi išli su na terensku nastavu u Split. Svi zajedno okupili smo se u 7:45h ispred škole, a polazak je bio u 8h. Petaši su bili u svom autobusu, a šestaši u svom. U autobusu je bilo jako zabavno, osobito na stražnjim sjedalima. Prvo smo išli u Pomorski muzej gdje smo vidjeli mnoge makete brodova, odijela kapetana, kompase, torpeda i mnoge druge predmete. Nakon obilaska muzeja imali smo stanku od 15-ak minuta, a nakon pauze smo se svi popeli na brod ispred muzeja i tamo smo se slikali. Nastavili smo šetnjom do Dioklecijanove palače ispred koje smo se podijelili u skupine i naše su nam učiteljice održale malo predavanje. Nakon zanimljivosti o palači krenuli smo do Prokurativa gdje su nam učiteljice rekle da imamo pauzu do 11:45 h jer je u podne počinjala predstava...

Za to slobodno vrijeme mnogi su išli na sok, neki su šetali po rivi, a neki su odvojili vrijeme da se jave ukućanima i poigraju s prijateljima. U 11:45 svi smo došli ispred Gradskog kazališta mladih i ušli pogledati predstavu Kazališni sat. Glumci su nam prikazali kako nastaje predstava, od obične ideje u redateljevoj glavi do savršeno odglumljene predstave. Meni se predstava jako svidjela, a mislim i ostalima po tome koliko su se smijali i po njihovim izrazima lica. Radnja je bila odglumljena kao drama, tragedija i komedija. Naučili smo koje uloge imaju svi sudionici u nastajanju predstave. Poslije smo svi otišli na rivu i ukrcali se u autobus. Na povratku je bilo još veselije i zanimljivije. Terenska je završila kada smo se oko 14 h iskrcali iz autobusa i krenuli kućama.

Ivana Miloš, 6. A

Dojmovi:

Ante Zemunik, 5. B: Muzej se dijelio na vojni i civilni dio. Najviše mi se svidio vojni dio. Tamo su mi se svidjele makete aviona i brodova te izložene puške. Najviše mi se svidjela kazališna predstava. Jako mi se svidjela terenska nastava i zapravo mi je teško izdvojiti najdraži dio.

Petra Tomaš, 6. A: Ovu terensku ću pamtiti po smiješnoj predstavi, čarobnoj splitskoj rivi i Dioklecijanovoj palači. To se jednostavno mora zapamtiti.

Ivana Bilić, 5. B: Kada je pauza završila, išli smo na predstavu. To mi je bilo najsmješnije. Najdraži mi je glumac bio onaj ćelavi. Tamo je bilo jako lijepo i voljela bih da više idemo na smiješne predstave.

Mia Pavić, 6. A: Terensku ću pamtiti jer smo se družili i svi bili bolji prijatelji tog dana. Uživali smo u šetnjici razgledavajući stari grad Split, a predstava je bila jako smiješna i oraspoložila nas.

Dora Skopljak, 5. B: Najdraži mi je glumac bio Siniša, a najdraža vrsta drame tragedija kada su nosili toge iz Rima. Ova je terenska bila izvrsna i voljela bih ovo ponoviti. Puno sam toga naučila i ismijala sam se do bola.

Rea Topić, 6. A: 15. 4. Išli smo na terensku. Svi smo bili zajedno i pjevali po splitskim ulicama. Zbog toga će mi ova terenska ostati u pamćenju kao jedna od najboljih.

Mia Kružičević, 5. B: Najviše mi se svidjela predstava jer je bila vrlo smiješna i komična. U muzeju i nije bilo naš zanimljivo, ali naučila sam puno stvari. Najbolji mi je bio odmor od pola sata kada smo jeli sladoled i snimili reklamu.

Albin Ahmeti, 6. A: Bilo je zanimljivo i uzbudljivo, obišli smo sve i svašta. Nismo htjeli biti samo na mobitelima, htjeli smo uživati u proljetnom Splitu.

Ante Jurin, 6. A: Jako mi se sve svidjelo. Obišli smo muzej, bili u kazalištu, šetali rivom. To mi je bilo najdraže – što smo se svi zajedno družili. Ponovio bih ovo sve.

Roko Čepić Zokić, 6. A: Terenska je bila odlična, najviše mi se svidjelo što smo mogli sat vremena slobodno šetati po Splitu. Predstava je bila vrhunska. Ja ne pamtim bolju terensku u životu!

« Ožujak 2024 »