Terenska nastava iz Hrvatskoga jezika

Autor: External , 13. 6. 2019.

Dana 4.6.2019. g. 6.a i 5.b razred poslije petog sata krenuo je s učiteljicama Hrvatskog jezika naše škole na autobusnu stanicu u Oriju gdje su čekali školski autobus. Oko 18:30 došli su ispred Ilirskog sjemeništa na Priku u Omišu, a predstava je počela u 19:00 h.

Dva igrokaza za djecu Ježeva kućica i Sedam Snjeguljica i patuljak pripremila je amaterska družina Harlekin iz Omiša

(Osvrt na dva igrokaza)

Djeca za djecu

Dva igrokaza za djecu pripremila je amaterska družina Harlekin iz Omiša pod vodstvom Ivane Giove Župe. Glumci su djeca od 6 do 18 godina. Prva na redu je bila „ Ježeva kućica “. S velikom pozornošću  svi su učenici gledali kako jedan jež ide kod lije na ručak te kada dođe vrijeme da se jež uputi kući,  lija s medvjedom i svinjom kreće za ježem da vide zašto mu je dom toliko važan i kada ga stigoše pred skromnim domom, jež im kaže: „Ma kakav bio moj rodni kraj, on mi je ipak mio i drag, prost je i skroman pravi je moj, tu sam slobodan i gazda svoj.“ Predstava je bila jako vesela, puna plesa i pjesme, a kostimi i scenografija bogati i šareni dočarali su prvu šumu.

Poslije ove poučne predstave slijedila je odmah druga predstava s naslovom „Sedam Snjeguljica  i patuljak“ u toj se priči radi o patuljku koji je ostao sam sa sedam gladnih Snjeguljica koje su se samo svađale koja će prva pronaći princa i gle, čuda jednoga dana dođe im princ sa svojim štitonošom koji, čim  su vidjeli ponašanje princeza, pobjegnu zajedno s patuljkom, no sreli su staricu baku koja im je prodala jabuke za deset tisuća eura, nakon toga su susreli i vuka kojem su rekli da ima na raspolaganju sedam Snjeguljica, ali i on odustaje. Kada se baka (baba) vratila, rekla im je da se svi pozdrave da je kraj priči i da njene Snjegulice kćeri idu s njim, ali će opet doći.  Snjeguljice su se ispričale zbog svoga ponašanja i otišle, a baba je dobila „ukore“ od princa, patuljka i vuka.

Predstave su bile jako uzbudljive i šaljive, pune igre, smijeha, glazbe, plesa i boja. Jedna klasična, a druga moderna bajka. Veseli od predstava i sretni zbog druženja, petaši i šestaši kući su stigli oko 20:30.

Nije nam bilo nikada zabavnije, moglo bi se reći čak puno zabavnije nego u razredu!

Ivana Miloš i Nina Klarić 6.a