Bogato obilježeni Dani kruha

Autor: External , 22. 10. 2019.

Dane kruha i zahvalnosti za plodove zemlje obilježili su učenici razredne i predmetne nastave u četvrtak 17. listopada.

Hrana koja se nije pojela, spremljena je u pakete i donirana potrebitima u našoj okolici (Caritas, Pučka kuhinja, i dr )

Svečanu priredbu započeo je školski zbor, sastavljen od petaša i šestaša koji je otpjevao pjesme Primi ove darove oče i Prinosimo kruh.

Iza su slijedili literarni radovi i pjesma sedmaša pod nazivom Kruh mira.

Nakon toga je mjesni župnik don Toni Šinković s nama izmolio molitvu i blagoslovio plodove vrijednih ruku. A na stolovima je zaista svega bilo; kolača, peciva, soparnika, fritula, pa čak i pršuta i jesenskog voća.

Nakon toga slijedio je vrhunac druženja; blagovanje ukusnih jela koje su vrijedne ruke majki i djece  napravile!

Naši učenici vole dane kruha jer je to prilika da kreativni, darežljivi, i složno okupljeni kao obitelj oko stola.

Napisale: Petra Tomaš,                                                                                                                                                                      Ivana Velić i                                                                                                                                                                        Ivana Miloš   7.a

Dane kruha i zahvalnosti za plodove zemlje obilježili su i učenici razredne nastave. Različite vrste kruha, maštovito izrađena peciva, kolači i brojni drugi proizvodi krasili su naše stolove. Nakon kratkog prigodnog programa i župnikovog blagoslova svih donesenih darova blagovali smo plodove ruku naših roditelja, baka, djedova... Želimo im zahvaliti jer bez njihova truda i ljubavi ne bismo mogli upriličiti ovu svečanost. Vašu dobrotu širimo i izvan granica naše škole, pa smo tako i ove godine hranom koja je ostala nakon našeg blagovanja razveselili korisnike Udruge Most iz Splita.