Upis u 1. razred - obavijest školskog liječnika

Autor: Ana Brničević, 8. 6. 2020.

Molimo roditelje učenika koji se upisuju u 1. razred šk. god. 2020./2021.

da pažljivo pročitaju upute HZJZ vezano za preglede djece kod školskog liječnika, Dr. Huljev.

U privitku su dva upitnika koja trebaju donijeti ispunjena na zakazani termin pregleda svog djeteta.

Dragi roditelji,

S obzirom na aktualnu epidemiološku situaciju i organizaciju rada u Službi za školsku i adolescentnu medicine Nastavnog zavoda za javno zdravstvo SDŽ,  ovim putem Vas obaviještavamo o nastavku aktivnosti i uputama vezanim uz preglede djece pred upis u 1. razred osnovne škole, za školsku godinu 2020./2021.

TERMIN PREGLEDA  JAVIT ĆE VAM  ODGAJATELJICA  DJEČJEG VRTIĆA  U DUGOM RATU . ZA DJECU IZ  OSTALIH VRTIĆA MOLIMO VAS JAVITE SE   SESTRI NA TELEFON ŠKOLSKE AMBULANTE  RADI DOGOVORA.

Barem 3 dana prije pregleda, dužni ste dostaviti nadležnom školskom liječniku  sljedeću dokumentaciju:

Upitnik s anamnestičkim podacima koji ispunjava roditelj.
Školski liječnik  će preuzeti izvod iz kartona  i ispis cijepljenja pedijatara dr Vulić, dr Fabijanić i spec. obiteljske medicine dr Braice. Ostali moraju sami telefonski  kontaktirati nadležnog pedijatra i  dogovoriti da se navedena dokumentacija šalje na službeni mail medicinske sestre školskog tima sanja.lelas@nzjz-split.hr

Dodatna dokumentacije ukoliko postoji (povijest bolesti u slučaju kroničnog oboljenja, nalazi logopeda i/ili psihologa, Rješenje o tjelesnom oštećenju, Mišljenje predškolske ustanove/ vrtića o razvojnimaspektima djeteta ovisno o kronološkoj dobi)
Prema preporuci Hrvatskog zavoda za javno zdravstvo, pri upisu će se obaviti cijepljenje MO-PA-RU i IPV (Poveznica https://www.hzjz.hr/priopcenja-mediji/preporuke-o-provedbi-obveznog-programa-cijepljenja-tjekom-epidemije-covid-19/).

VAŽNO!

Prilikom dolaska na pregled, u pratnji smije biti samo jedan roditelj, a dolazi se točno u vrijeme termina za pregled.
Sukladno epidemiološkim mjerama i preporukama, prije ulaska u ustanovu i čekaonicu, djeci i pratnji će se mjeriti tjelesna temperatura. Djeca i odrasli u pratnji s febrilitetom i respiratornim simptomima neće biti primljeni.
Obavezna dezinfekcija ruku prije ulaska u ordinaciju.
Odrasle osobe u pratnji molimo da dođu sa zaštitnom maskom.
Obavezno donijeti iskaznicu cijepljenja i zdravstvenu iskaznicu.
Prije ulaska na pregled, roditelj će ispuniti Izjavu o mogućem riziku zaraze SARS-CoV-2 virusom za sebe i dijete.

OŠ – Josip Pupačić–Omiš, 1.listopad 1942 –Čišla,  Gornja Poljica–Srijane, Jesenice–Orij, dr. fra. Karlo Balić – Šestanovac
Branka Huljev, dr. med., spec. šk. med.          branka.huljev@nzjz-split.hr
Sanja Lelas, medicinska sestra                       sanja.lelas@nzjz-split.hr

tel.: 021/861-387