Županijska smotra LiDraNo

Autor: External , 6. 3. 2019.

Rano ujutro učenici koji su prošli općinsku razinu natjecanja (25. siječnja), a to su Daria Mikas, Josipa Tomić, Ivan Marusic i Lukrecija Pocrnja, uputili su se sa svojim učiteljicama hrvatskog jezika prema Splitu.

Čestitamo učenicima i njihovim mentoricama na sudjelovanju i uspjehu.

Sretno u daljnjem izboru!

Dana 25. veljače 2019. u Hrvatskom narodnom kazalištu u Splitu održana je Županijska smotra smotra literarnog, dramsko-scenskog i novinarskog stvaralaštvaLiDraNo.

Rano ujutro učenici koji su prošli općinsku razinu natjecanja (25. siječnja), a to su Daria Mikas , Josipa Tomić,  Ivan Marusic i Lukrecija Pocrnja, uputili su se sa svojim učiteljicama hrvatskog jezika prema Splitu.

Učenički radovi poslani na županijsku razinu natjecanja bili su sljedeći:

• Živi život koji voliš, voli život koji živiš – literarni rad, Daria Mikas, peti razred
  • Moja baba i moj did – literarni rad – Josipa Tomić, šesti razred
  • Od nedužnosti do hrabrosti – intervju, Lukrecija Pocrnja, šesti razred
  • Kulturni đir po Splitu – reportaža, Ivan Marušić, osmi razred

Prvo je na redu bilo literarno stvaralaštvo na kojem je za državnu razinu natjecanja predložen je rad Josipe Tomić Moja baba i moj did.

Nakon stanke i okrjepe sendvičima i sokovima, sudionici su se vratili na novinarski dio smotre. Radovi predloženi za državnu razinu su Od nedužnosti do hrabrosti učenice Lukrecije Pocrnje te Kulturni đir po Splitu Ivana Marušića.

Čestitamo svim učenicima i njihovim mentoricama na sudjelovanju i uspjehu.

Sretno u daljnjem izboru!