VUKOVAR 26. -28. SVIBANJ 2019.

Autor: External , 13. 6. 2019.

Dojmove osmaša pročitajte klikom na "opširnije"

Sve ukupno mi se dojmilo tužno. Grad je prazan, nema ljudi, nema djece. Najviše mi je ostalo u glavi prvi najnoviji srušen tenk u svijetu. Svidjelo mi se kako su radili bombe sami, silovano dijete i najstarija silovana žena, silovana žena te ubijaju njeno dijete pred njom, bolnica, tenkovi, oklopna vozila, dojmovi ...ma  ne mogu ništa staviti na prvo mjesto.

Ivan Lučić 8.a

Moji dojmovi iz Vukovara su i tužni i sretni. Tužni su zato što sam na predavanjima čuo što se sve loše događalo u ratu. Sretni su zato što je bilo jako lijepo posjetiti grad Vukovar. Drago mi je što sam dosta toga naučio o Vukovaru. U Vukovaru mi je bilo jako zanimljivo, lijepo i poučno. Branitelji su nam objašnjavali o ratu i o stvarima iz rata. Sve mi je bilo zanimljivo. Volio bi opet posjetiti grad Vukovar. Posjet Vukovaru bilo je nezaboravno iskustvo. Hvala Bogu što je sve bilo dobro.

Ivan Marušić 8.a

Najtužnije mjesto mi je bila bolnica. Zabranjeno je bilo pucanje na bolnicu, ali nisu se toga pridržavali. Bilo je teško u tim uvjetima. Ljudi u bolnici nisu ni vidjeli ni sunca ni mjeseca. U toj bolnici se u to vrijeme rodilo 16 djece.

Ivana Tomić VIIIa

Lijepo je vidjeti da svi ti ljudi, koji su ostali u Vukovaru nakon svega što im se dogodilo ipak smiju, vesele zalasku sunca ili što se ljudi još sijećaju Vukovara.

Klara Brničević 8.a

Najtužnija mi je bila bolnica jer su nam pokazivali jedan tužni video i pokazivali su nam rupe u stropu i sobe gdje su ljudi spavali.

Josipa Raos 8.a

... jako lijepo i zanimljivo...Što mi se najviše mi se svidjelo? Vojarna.(arsenal oružja koje su naši branitelji koristili u odbrani grada i Domovine)

Gabrijel Patrlj 8.a

U Vukovaru mi se najviše svidjela naša šetnja gradom poslije večere u nedjelju, dan našeg dolaska. Grad nije onakav kakav sam očekivala da će biti.

Dea Murat 8.a

...super, ali istovremeno i tužno. Najdraže i najzanimljivije mi je bio obilazak vojarne, a najtužnije mi je bila bolnica jer sve što je tamo rečeno o žrtvama i nestalima iz bolnice, o trudnici koja je bila trudna 6 mjeseci, o najmlađoj žrtvi Ovčare dječaku od 16 godina. Vukovar ću pamtiti zauvijek, po dobrim i tužnim sjećanjima,

Karla Vladanović 8.a

Bilo je lijepo, ali tužno. Puno sam toga naučila, a najtužnije mi je bilo u bolnici. Najviše me dotakla priča o ženi kojoj su ispred nje ubili bebu, te obezčastili i masakrirali.

Zanimljiva  su bila predavanja te obilazak.

Natalija Rakuljić 8.a

Najviše mi se svidjela bolnica u kojoj u kojoj su bile rupe  u krovu zbog mine. Najbolji dojam su mi bili tenkovi  i puške koje nam je vodič pokazao i kviz koji je bio u centru grada. Bilo mi je jako dobro u Vukovaru i volio bi ga opet posjetiti.

Kruno Čopac 8.a

U Vukovaru mi je sve bilo zanimljivo i ne mogu ništa istaknuti iznad svega. Drago mi je što sam otišao gore i vidio te izložbe i memorijalne centre koji nas podsjećaju na hrvatske branitelje koji su dali živote za Hrvatsku.

Marin Marasović  8.a

... bolnica i muzej u bolnici jer se vidi patnja ljudi u doba rata. I svidio mi se hangar na Ovčari jer se vidi patnja ljudi tamo i taj grozni rat.

Oliver Tokić 8.a

Terenska nastava u Vukovaru je ujedno bila i oproštajno druženje osmaša. Svi smo se više zbližili i sprijateljili. Pozorno smo slušali predavanja jer nismo svjesni kakvu je bol podnio Vukovar, iako nikada nećemo to potpuno razumjeti. Ne znam jesu li učitelji zadovoljni našim ponašanjem ,ali nadam se da jesu. Iako nije moguće ,voljela bi ponoviti ovo iskustvo .

Nina Tomaš 8.c

Ma bilo je super! Sve mi se svidjelo, a najviše razgledavanje pušaka i slika, disko i sobe. Vratila bi se opet .

Petra Ećim 8.c

U Vukovaru mi je bilo sasvim ok. Hrana nije bila loša, ali najsmješnije mi je bilo kada je učitaljica iz vjeronauka gledala kroz malo odškrinuta vrata jedno vrijeme i onda zakoračila u sobu i  odvela L.Č. na hodnik da bude uz nju jer nikon nije dala zaspati. .

Dora Brničević 8.c

... u hangaru i logoru  mi je  bilo najzanimljivije. Također mi se svidjela i vojarna. Sve u svemu ponovio bih ovo iskustvo!

Antonijo Penić

Najviše mi se svidjelo na tenkovima, u logoru i u hangaru gdje su pokazivali oružja koja su se koristila u to vrijeme. To mi je bilo najzanimljivije jer me stvarno to zanimalo.

Josip Grgat 8.c

... predivno iskustvo i definitivno ću je pamtiti u dobrom svjetlu. Upoznala sam povijest svoje zemlje i ljubav koju je narod pružio za nju. Osjećaji koji su mi prolazili srcem, mislim da nikad više neću osjetit. Sve ovo ostavilo je velik utisak na mene.

Lea Petrić 8.c

... zanimljivo i definitivno bi to htio ponoviti. Dok smo bili u Vukovaru bili smo na raznim mjestima od vojarne gdje smo prespavali do Ovčare gdje nam je jedan od branitelja pokazao gdje su ih odvodili i ubijali. Sve u svemu ova terenska nastava u Vukovar me naučila da trebam biti zahvalan na svemu što imam.

Filip Vukoja 8.c

...naučila puno o Domovinskom ratu i o borbi ljudi za svoj život i svoju domovinu. Bilo mi je to jedno od dražih putovanja i htjela bi ga ponoviti.

Greta Tomić 8.c

Bilo je super. Najviše nam se svidjelo što smo bile zajedno sa ostalima u sobi i mogli smo pričati i te šeme. Drago nam je što smo posjetili taj grad…jer treba svima pokazati, da se nikad nezaboravi.

Laura Čaljkušić i Karla Žilić 8.c

« Ožujak 2024 »