Sat ljubavne poezije

Autor: External , 14. 2. 2020.

Dana 13. veljače, uoči Valentinova, u našoj se školi održao tradicionalni Sat ljubavne poezije koji je prošao u veseloj i romantičnoj atmosferi.

Povjerenstvo za odabir najboljih pjesama odlučilo je nagraditi sljedeće radove:

1. mjesto: Lovre Ercegović, 7. a – Nemir
2. mjesto: Luka Kalac, 8. b  – Pismo Juliji   i   Daniel Maršić, 8.b – Pismo Giulietti
3.mjesto: Nina Franić – Moja simpatija i Ante Zemunik, 6. b – Plavi čuperak

Čestitamo svih učenicima što su se odazvali i hrabro čitali ljubavne stihove.

Kao i dosadašnjih godina, učiteljice Hrvatskoga jezika iz svakog su razreda izabrale po dva ili više učenika koji su na satu trebali čitati svoje ljubavne uratke, no bilo je i hrabrih učenica i učenika koji su se sami javili za sudjelovanje na jednom od najljepših događaja u našoj školi.

Prvi su svoje pjesme čitali učenici petih i šestih razreda. Učenici 5. b razreda čitali su kratke ljubavne poruke koje su napisali svi učenici toga razreda. Nakon njih Katarina Moralić i Josipa Tomić, učenice 7. b razreda, ispričale su, uz PowerPoint prezentaciju, priču o jednoj o najvećih ljubavi iz književnosti, odnosno o Romeu i Giulietti. Bio je to sjajan uvod za ono što je slijedilo: učenici 8. a razreda izveli su dijalog između Romea i Giuliette koji su sami napisali, a potom su učenici 8. b razreda čitali svoja pisma Giulietti te dijaloge između Šu i Mora (iz lekire Mor).

Sat ljubavne poezije prošao je u veseloj i romantičnoj atmosferi. Čestitamo svim učenicima što su se odazvali i hrabro čitali ljubavne stihove. Povjerenstvo za odabir najboljih pjesama (učiteljice Maja Ćurković i Vini Mušac, pedagoginje Mirka Ivanišević i Andrea Šćepanović) odlučilo je nagraditi sljedeće radove:

1. mjesto: Lovre Ercegović, 7. a – Nemir
  3. mjesto: Nina Franić – Moja simpatija i Ante Zemunik, 6. b – Plavi čuperak

Čestitamo nagrađenim učenicima. Ovo su njihovi radovi:

Lovre Ercegović: Nemir

U moj je svemir

ušao nemir.

Zašto? Od kuda

ta slutnja luda

da dolaze kraju

dani u raju?

U meni buja

čudna oluja.

Boli – ne boli,

voli – ne voli?

Pogled mi traži,

ma što to? Daj, kaži!

Odgovor nema ni jedna knjiga

nestaju naši dani bez briga.

Srce mi tuče

nemirne snove,

al' naprijed vuče

život ga zove!

Ante Zemunik: Plavi čuperak

Dok gledam u tebe

srce mi tuče

taj tvoj čuperak plavi

pogled mi vuče.

Ljubav se rađa

u srcu mom,

stalno te gledam

pa nisam sav svoj.

Tvoj čuperak plavi

izluđuje mi san,

da postaneš moja,

smislio sam plan.

Sreća je tamo gdje prođeš ti

i ako mi ljubav ne uzvratiš,

ipak ću te u srcu

zauvijek nositi.

Nina Franić: Moja simpatija

Ima jedan dječak plavi

koji mi se stalno mota po glavi.

Kad me samo krajičkom oka pogleda

meni dva i dva postanu pet.

Olovku kad mu posudim,

ma što olovku, dala bih mu cijeli svijet!

Kad ga vidim, odmah mi se

dlanovi znoje, a noge

cijele krenu drhtati!

E moj dečko plavi,

umjesto matematike i brojki

ti si mi u glavi!

Asti sto, pa valjda je ljubav to!

Luka Kalac: Pismo Juliji

Draga moja Julija,

kod nas je jutro, sunčano, kao onoga dana kada smo se upoznali. Sunce, dva-tri oblaka, divota. Trenutno sjedim na terasi i gledam gdje si ti sve bila prije, kakav mi je život bio bez tebe. Kako su mi usne bile suhe bez tvojih, ljubavi moja jedina. Gdje si bila u mojim mladim danima, gdje si bila? Od kada te znam, život ne poznaje tugu, od kada tebe znam, život mi novi krene… Nedostaju mi tvoje nježne riječi, nedostaju mi tvoje nebeske oči, nedostaješ mi ti… Još nije došao taj dan kad ćemo se zvati mužem i ženom, no znaj, taj će dan doći… Ljubavi moja, ružo moja, sunce svjetovno, zemljo čovjekova… Volim te!

S ljubavlju od tvog Romea

Daniel Maršić: Pismo Giulietti

Draga Giulietta,

jako mi nedostaješ. Svaki trenutak mislim na tebe. Svaki trenutak žudim za tobom. Svaki mi trenutak prođe kao godina bez tebe. Nedostaje mi tvoj pogled pun nevinosti i ljubavi. Nedostaje mi tvoj dodir mekan poput svile. Nedostaje mi tvoja prisutnost u kojoj se osjećam tako slobodno i lepršavo da bih odletio do neba i skinuo sve zvijezde. Sve bih učinio samo za jednu sekundu provedenu s tobom. Sve bih učinio za sekundu šetnje s tobom po zalasku sunca. Sve bih učinio za jedan zagrljaj.

Nađimo se večeras u tvom vrtu oko ponoći.

Tvoj Romeo

« Ožujak 2024 »