> Zadruga

Osmaši i UZ ,,Lavanda i ruzmarin“ za udrugu ,,Kolibrići“

Autor: External , 22. 6. 2018.

Poticajem suradnice učeničke školske zadruge  i prof. Katje Matijek učenici VIII c prionuli su na satovima razrednika  i vjeronauka izradi cvjetova od papira, po fazama rada: od izrezivanja kolaž listova u boji do spajanja latica drvofiksom. Već i prije prve radionice, u vrijeme organiziranja sportskih događanja za Noru i Antu  u Omišu njena ideja je bila da se i još neka odjeljenja, osim UZ pridruže akciji čak zajedno sa roditeljima. Nažalost roditelji se ovog puta vjerujemo opravdano nisu odazvali.

VIII a je po ideji njihove razrednice Ivane Jelaska “dobrim svladati sve loše“ sudjelovao u pakiranju i etiketiranju proizvoda zadruge: lavande, macerata smilja te čaja od masline. I te smo proizvode izložili na dvije akcije, a u svrhu pomoći djeci oboljeloj od spinalne mišićne atrofije. Mnogima od 46 koliko ih ima u Hrvatskoj roditelji nisu u mogućnosti kupiti ni obične cjevčice, one kao i mnogo toga nalazi se  na popisu HZZO-a, kao ni lijek Spinraza na koji imaju pravo samo oni koji nisu na respiratoru ili mlađi od 18 godina.( Takvih je od 46, dvoje)

Na blagdan Srca Isusova 8.lipnja, 2018., na dugoratskom Trgu pridružili smo se vrtićkoj priredbi uz pomoć Lucijana iz Vb. Sutradan su volonterke: Helena, Ivana, Lucija i Marija,  sve učenice osmog c ispred Studenca-Omiš  izložile sve uratke. Potpora im je bio domar, vjeroučiteljica i razrednica Branka Gojsalić. I nekadašnja razrednica Martina uputila im je čestitku. Sve prikupljeno u obje akcije iznosi 1100 kuna što će biti uplaćeno na račun udruge. Školska zadruga iz svojih sredstava donira još 400 kn. Roditelji Omišanina Ante Kovačevića, Omišanke Nore Rogošić te Sisčanka gospođa Alapić, majka malog Mate osnivateljica zadruge, zahvalile su svima koji su sudjelovali.

Cvjetovi, izradi kojih je zaslužna

prof. Katja Matijek

« Ožujak 2024 »