SVI SMO ZALJUBLJENI - Literarni projekt za Valentinovo 2021.

Autor: External , 26. 2. 2021.

Pridržavajući se epidemiološkoh mjera, u atriju OŠ Jesenice upriličeno je svečano obilježavanja Dana zaljubljenih tj. Valentinova  tradicionalnom priredbom - Satom ljubavnog kazivanja tj. čitanjem vlastitih radova te pjesama poznatih hrvatskih pjesnika.

Budući da je 14. veljače padao u nedjelju, dogovoreno je da se tradicionalni Sat ljubavne poezije održi odmah sljedeći dan, u ponedjeljak 15. veljače u 12:00 sati.

S razmakom između učenika, obveznim maskama te bez mikrofona i publike po atriju su raspoređeni učenici –autori i predstavnici svojih razreda od 5. do 8. razreda.

Ove godine, premda skromnije i bez publike, bilo je osvježenja u odnosu na ranije. Naime, radova je bilo nešto manje, ali su zato bili raznovrsniji. Tako smo mogli čuti ne samo ljubavne pjesme, već i ljubavne priče, igrokaze, pisma te raspravljačke tekstove o ljubavi.

Među naše male ljubavne književnike ubacili smo  recitacije pjesama poznatih hrvatskih književnika kao što su Mladen Kušec, Pajo Kanižaj i Dubravka Ugrešić. Na taj način podržali smo kampanju "Čitaj mi!" koju je inicirala Komisija za knjižnične usluge za djecu i mlade HKD-a, s ciljem pokretanja nacionalne kampanje za poticanje čitanja naglas djeci od rođenja.

Kao autori i predstavnici svojih razreda nastupili su:

5.a - Leon Marko Kovačević i Pia Tomić

5.b - David Ćurković i Marta Klarić

5. c – Ria Čulić i Ivana Naranča

6.a - Lorena Lozić i Korina Pivac

6.b - Marta Skopljak, Marija Delić i Marko Gašić

6. c – Toma Pivčević i Lucija Kalac

7. a – (nije sudjelovao zbog izolacije)

7.b – Mia Kružičević i Lucija Antišić

7. c – Marino Bilušić i Lucija Pezo

8. a – Roko Čepić Zokić, Petra Tomaš i Ivana Miloš

8. b – Lana Ćato i Josipa Tomić

8. c – (izabrani su bili na natjecanju)

Voditelji ovoga projekta su učitelji Hrvatskoga jezika, pedagoginja i knjižničar OŠ Jesenice, Dugi Rat, a već godinama podržavaju ga ravnatelj i svi djelatnici škole.

Ovime je prvi dio projekta “Svi smo zaljubljeni 2021.” završen. Očekuje nas tiskanje zbornika koje planiramo dovršiti do Dana škole u svibnju.

(Osim ljubavnih tekstova sadržavat će i čakavske radove te radove koji su prošli školsko natjecanje Lidrano 2020./2021.)

Svake godine učenici pokazuju da imaju talenta i nadahnuća za pisanje, stoga im na kraju čestitamo sa željom da i dalje pisanjem kreativno stvaraju.

Petra Tomaš i Ivana Miloš, 8.a

« Ožujak 2024 »