Besplatna video predavanja za sve željne znanja.

Autor: Administrator , 30. 1. 2013.

Portal je nastao na inicijativu studenta Nikole Mujdžića kojem se svidio pristupačan način na koji njegov profesor Toni Milun predaje matematiku. Jednog proljetnog dana Nikola je pozvao profesora na kavu i rekao doslovno «Profesore, mislim da imate potencijala!?!» i dodao «Šteta što nemate svoju web-stranicu. Bilo bi lijepo da i drugi učenici čuju da matematika ne treba biti bauk.» Nakon tri dana su se našli i snimili prvi video «Jednadžbe».

Nisu imali kameru (poslužio je mobitel), ni ploču (poslužila je ploča na fakultetu), profesor je imao tremu, Nikola je krivo namontirao, ali video je objavljen takav kakav je. :-) Vrlo brzo su se projektu pridružili i profesori Vicko Krampus i Kristijan Radmanović te volonteri: Mihaela Stanić, Davor Medvedec i Vedran Žderić koji svojim entuzijazmom i idejama pridonose razvoju projekta. Nakon njih pridružili su se volonteri Ruša Šućur i Vijeko Ferenčić te Josipa Rudić koja predaje matematiku za osnovnu školu. Inspirirani smo mnogim društveno korisnim projektima i nadamo se da će i naš rad biti poticaj za neke druge, slične projekte. Želja nam je snimiti videa iz matematike i ostalih kolegija i ponuditi ih svima, jer naš je moto: Znanje mora biti besplatno i dostupno svima. Također šaljemo poruku mladim ljudima da se ne boje neuspjeha i da ne trče za novcem. A ako se budu bavili onim što vole i stalno se usavršavali – tada će novac trčati za njima.

Toni Milun & Funny maths team

LINKOVI: