Lidrano

Autor: Administrator , 16. 3. 2010.

OPĆINSKI-GRADSKI LIDRANO 2010. U DUGOM RATU

I  ove godine naša je škola Jesenice, Dugi Rat bila domaćin općinske smotre Lidrano.U natjecanju  sudjelovalo je 5 osnovnih škola našeg zavičaja i to iz Omiša  Šestanovca ,Čišla, Kostanja i nas kao domaćina.

Ugodno druženje uz Lidrano, novinarstvo i dramsko staralaštvo učenika i  nastavnika započelo je svečanim otvaranjem i pozdravom ravnatelja naše škole prof. Ante Nazora. Nakon riječi dobrodošlice svi sudionici  smotre bili su raspodjeljeni u svoje timove gdje su pred stručnim povjerenstvima izlagali svoje radove te su odabrani oni najuspješniji.Ovo su samo škole pod voditeljstvom  nastavnika Petra Mamića izveli su igrokaz:“To mi samo fali.“Tema je smještena u kladionici dječak učestalo izostaje s nastave da bi se kladio  i skoro je osvojio milijun kuna.Govori o starnosti života djece u Dugom Ratu,jer mnogi učenici tako troše svoje vrijeme,to ,a to nr predstavlja baš dobar putokaz za uspješnu budućnost,što je ironično iskazano  u samom igrokazu. Zanimljivu obraću Vjenceslava  Novaka i  njegovog  knj.teksta:“Iz  velegradskog  podzemlja“upriličili  su  učenici OŠ „Josip Pupačić „ iz Omiša kroz svoju „ Sudnicu“. Na smješan način su presudili neodgovornom ocu za njegov ne promišljen zločin.Nasljedile su recitacije, među kojima izdvajamo poeziju E.A. Poa: „San u snu“, opuštajuću pjesmu koja dira samu dušu na pomalo sjetan naziv u izvedbi učenice Petre Tafra, a mentor je učiteljica Ružica Popovac iz Omiša.

Najuspješniji novinarski  rad iz naše škole napisala je učenica Tomislava Nazor, koja je intervjuirala znanstvenika u Zvjezdarnici Mosor. Pod vodstvom nastavnice Renate Kovačić,

Vješto je pronikla u tajne svemira i tako približila svijet zvijezda k nama u učionice.U Literalnom stvaralaštvu učenici naše škole također su pokazali iznimne rezultate i maštovitost te tako još jednom otkrili cijeli svijet pisane umjetnosti koju skrivaju u sebi.Nikolina Tomaš napisala je šaljivu pjesmu:“Ribar i mačka“te dobila prolaz u Županijsko i veliki pljesak među nazočnima .Radujemo se skorošnjem susretu literatu,glumaca,recitatora i sljedeće godine!

Duje Ćurlin, 7.a

Novinarska grupa OŠ Jesenice: Tea Kundić, Lovre Banović, Vladimir Tomaš, Andrea Tomić