Terenska nastava na Marjanu

Autor: Administrator , 21. 10. 2010.

Dana 21.10.2010. godine, mi, učenici 6.a i 6.d razreda Osnovne škole Jesenice  Dugi Rat, išli smo na terensku nastavu s učiteljicama Marijom Vuletić i Dubravkom Mikuličić iz prirode, te s učiteljicom Ivanom Ćupo iz likovne kulture ...

Krenuli smo u 14 sati autobusom iz školskog dvorišta prema Splitu. Došli smo za trideset i pet minuta. Do šume smo trebali puno hodati. Kad smo došli, naše učiteljice su nam dale zadatke i počeli smo ih rješavati u našim grupama. Bilo je pet grupa. Nakon četrdeset i pet minuta rada, krenuli smo prema jednom od vrhova Marjana. Tu smo se malo odmorili. Nakon odmora krenuli smo na drugi vrh Marjana. Kako bi došli do njega, trebali smo se penjati stepenicama, kojih je bilo puno. Kad smo tamo došli, bilo je divno. Vidjeli smo plavo more, cijeli Split, Kaštela i Trogir. Učiteljice su nas okupile i predstavljali smo svoje radove. Kad smo završili, učiteljica Ivana nam je rekla da kada se budemo vraćali, obratimo pažnju na razne crte u prirodi i probamo skicirati ili fotografirati biljke s najzanimljivijim crtama. Vraćali smo se    poznatim Marjanskim stepenicama. Priroda je bila predivna, a bio je i lijep dan. Svi smo htjeli ići u zološki vrt, ali nismo. U  sedamnaest i trideset smo krenuli kući i sa zabavne terenske nastave se vratili svojim kućama u osamnaest i trideset.

Anamaria Vojnović