Ekskurzija 2011 - Slavonija (napisala Paula Podgornik)

Autor: Administrator , 29. 9. 2011.

Svi smo nestrpljivo čekali 29.8. Čak  su i ljetni praznici izgledali predugi,  čekajući našu ekskurziju u Slavoniju.

Došao je i taj dan...

29.8. -         Svi spremni i sretni. Napokon krenuli na zajedničku ekskurziju. Putovali smo cijeli dan. Predvečer smo stigli u Bizovačke toplice, hotel „Termia“. Smjestili smo se  po sobama. Bili smo umorni, ali zezanju i simpatijama tko može stati na kraj!

30.8. -       Doručak, polazak za Osijek. Razgledavanje grada, prekrasnog i punog baroknih građevina. Kao i neogotička  katredrala Sv. Petra i Pavla. Posjet parka prirode „Kopački rit“!  Veličanstvena močvarna nizina, koja pomalo izgleda sablasno i tjera žmarce po tijelu, što od zvukova, što od vegetacije. Navečer, kao i obično, nazad u hotel. Večera. Večeras se ide u disko. Tome smo se jako veselili. Dotjerali smo se, obukli haljine, cipele, digli kosu, raspustili kosu… U disku smo se svi opustili: rasplesali, razgovarali, smijali, bacali poglede, upoznali dečke i cure te plesali sa simpatijama.

31.8. -     Doručak kao i obično. Krenuli smo za Vukovar. To je grad koji je na mene osobno najviše ostavio traga. Bila sam toliko dirnuta da sam mami kada me je pitala za fotke iz Vukovara rekla: “Nisam mogla slikati ništa.“ Bol u srcu, knedla u grlu. Sve sam skupila u sebi da drugi ne bi mogli vidjeti. Samo znam da je strašno i meni nezamislivo. Opet povratak u hotel i napokon kupanje u bazenima. Prava uživancija.

1.9.-       Poslije doručka polazak za Đakovo. Posjetili smo Strosmaeirovu katedralu, poznatu ergeli Lipicanaca u Đakovu i divili se prekrasnim konjima. Veličanstvene životinje.  Na povratku opet diskoteka. Opet iste pripreme i uzbuđenja.

2.9. -      Doručak. Odlazak iz Bizovačkih toplica. Dok smo odlazili i gledali kroz prozor, svi smo bili svjesni da će nas ovo mjesto i za 20 godina sjećati na nas, samo na nas- naše školske dane. Na povratku smo posjetili  „Memorijalni centar Nikole Tesle“ i lagano krenuli vožnjom svojoj prelijepoj Dalmaciji. Stigli smo navečer sretni, puni doživljaja koje ćemo pamtiti cijeli život i pričati kada budemo stariji. To vrijedi za generaciju sedmaša  OŠ „Jesenice“ 2011.

Paula Podgornik ,   8b