Autor: Administrator , 22. 5. 2020.

Poštovani roditelji,

Zaprimili smo više vaših pitanja u vezi nastave za učenike 1.-4. razreda od ponedjeljka 25.svibnja.2020. Razumijemo i dijelimo vašu zabrinutost. Odluku o tome donijelo je Ministarstvo na temelju preporuka HZJZ. Evo odgovora na neka pitanja:

-Odluka o povratku u školu odnosi se na SVE učenike 1.-4.razreda.(ministrica, premijer,…) Opravdane iznimke bit će uvažene kao što škola inače uvažava opravdane izostanke zbog objektivnih ili subjektivnih razloga. U međuvremenu će još neko vrijeme raditi tzv.škola na trećem HTV3.

-Izvodit će se kompletna nastava (svi predmeti) prema rasporedu, u redovitim razrednim odjelima, samo u jutarnjoj smjeni

-Vrednovanje i ocjenjivanje će se obavljati u skladu s Pravilnikom i preporukama. Za učenike koji, iz opravdanih razloga ne budu pohađali nastavu njihove, njihove učiteljice će pokušati  pronaći najbolje načine za to, u skladu s mogućnostima.

-Nastava će se izvoditi uz poštivanje preporuka. U učionicama će se organizirati raspored sjedenja poštujući propisani razmak. Učiteljice će stalno paziti na izbjegavanje međusobnog približavanja među učenicima. Na ulasku u školu osoblje škole će voditi računa o držanju razmaka među učenicima, obavljati dezinfekciju ruku (dezinficijens za ruke) i nogu (dezinfekcijska barijera). Stoga će proces ulaska u školu nužno potrajati.

-Za vrijeme malog odmora učenici neće napuštati svoju učionicu. Veliki odmor neće biti istovremeno za sve učenike. Uz vremenski pomak velikog odmora, učiteljice će paziti da učenici tijekom odmora koriste različite površine (dvorište, igralište,…) kako bi se kontakt među razredima sveo na minimum.

-Mjerenje temperature, prema uputama HZJZ, mjere roditelji prije dolaska u školu.

U ovoj nevolji koja nas je snašla i potpuno promijenila naš način života, nastojimo se prilagoditi. Organizirali smo i proveli nastavu na daljinu na najbolji mogući način. Sada kad je „normalizacija“ na vidiku, nadamo se da ćemo i ovu fazu proći  uspješno i sačuvanog zdravlja. Treba nam još malo strpljenja.

Sretno nam, svima skupa!

Uprava škole