Slikarska izložba Vedrana Urličića

Autor: Administrator , 7. 3. 2012.

Brodske priče

13 . siječnja 2012. godine Novinarska grupa OŠ „Jesenice“ Dugi Rat s nastavnicom Renatom Kovačić otišla je na izložbu našeg učitelja likovne kulture i slikara Vedrana Urličića.

Izložba je bila otvorena od 20. studenog 2011. godine do 20. siječnja 2012. godine u Gradskom muzeju Omiš. Učenici s učiteljicom su već u 10 h  bili u muzeju koji se tada otvorio tj. počelo je radno vrijeme. Tamo nas je dočekao učitelj Vedran koji nas je počastio pićem, kolačima i grickalicama.

Glavni motivi izložbe bili su more i brodovi. Zanimljivo je da neke slike možete okrenuti kao „naopako“, tako da odraz u moru postane stvarna slika svijeta. Nakon što nam je učitelj pokazao i objasnio stvaranje slika, najavio je nove slikarske i kiparske izložbe.  Otkrio nam je da se  bavi mnogim zanimljivim aktivnostima: sviranjem gitare, pjevanjem, a također se pohvalio da ide i na satove plesa (točnije tanga).

Svakako posjetite sljedeću njegovu izložbi pa ga sve ispitate jer se on bavi sa još mnogo grana umjetnosti! (Ja sam zaključila da je on zasigurno jedan osebujan umjetnik).

Učitelj-umjetnik Vedran nas je opratio do izlaza, a učiteljica nas je odvela do autobusne stanice.
Svijet brodova i njihovih odraza u moru kao i vedrina susreta sa slikarom i učiteljem Vedranom, ostat će nam  svima u posebno upečatljivoj uspomeni. Kako biste s nama podijelili dojmove, uslikali smo neka platna (nemojte ih zamijeniti za fotografije), ali ih se sjetite kad budete šetali uz neše prelijepe lučice...

FOTOGRAFIJE  S  IZLOŽBE :

Članovi novinarske grupe : (s lijeva na desno ) : Nikolina Naranča , Kristina Kremenjaš , Gloria Pivčević , Matej Uzinić i Mate Marušić

Mia Milavić 5.A