PLANINARSKI U ŠKOLU

Autor: Administrator , 27. 3. 2012.

Dani hrvatske knjige obilježeni u starom selu Jesenice

Dana 13.siječnja 2012. godine (ponedjeljak) pjesnici i novinari OŠ „Jesenice“ - Dugi Rat zaputili su se pješice s nastavnicima hrvatskog jezika (Renatom Kovačić, Olgom Sarač i Andrijom Petrinom) te pedagoginjom Mirkom Ivanišević u staro selo Jesenice, nekoliko kilometara udaljeno od škole..

Putem smo u svoje bilježnice zapisivali motive iz prirode od kojih su nastale prekrasne pjesme (npr.pjesma „Soparnik – poljička pizza“, učenika 7.c razreda Vladimira Tomaša, pjesma „Moje misto malo“ učenice 6.c razreda Tine Martinović koja je postigla odlične rezultate na općinskoj razini LiDraNo, te još mnogo lijepih pjesama). Nakon toga učenici 7a/c razreda čitali su pjesme naših starih, pomalo i zaboravljenih pjesnika (Branka Klarića, Srećka Karamana, Jakše Ercegovića i Drage Ivaniševića) čije nas pjesme ispunjuju i daju nam krila da pišemo još više i više i da krasnoslovimo naš prekrasni krajolik.

Ovu izvanučioničnu nastavu odradili smo kao dio projekta Jesnički pjesnici, baština i hrvatski jezik koji radimo od Dana hrvatske knjige do Dana hrvatskog jezika.
Također, moramo spomenuti i dva učitelja, dva Ivana, koji su ovom projektu dali oblik i trajni zapis. To su učitelj i knjižničar Ivan Fistanić, odličan organizator svih aktivnosti te učitelj informatike Ivan Balić koji nam pomaže da naši radovi dobiju informatički zapis te tako posluže svima koje naš rad zanima.

Svima nam se svidjelo ovo učenje „izvan školske klupe“, na svježem zraku u suncem nam okupanom zavičaju, među starim kamenim kućama starog sela Kruga!
Voljeli bismo imati što više terenskih nastava, jer je to znanje koje se teže zaboravlja a lakše usvaja!

Novinarska grupa OŠ Jesnice