Svečana priredba: Vukovar i Škabrnja, 32. objetnica

Autor: External , 11. 12. 2023.

U atriju škole svečano obilježen Dan sjećanja

I ove godine kao i svake prethodne obilježeno je sjećanje na žrtve Domovinskoga rata.
Dana 17. studenoga 2023. OŠ Jesenice je priredbom obilježila Dan Vukavara i Škabrnje te Domovinskog rata.  Dan ranije učiteljica Antonija Brstilo na zidovima atrija postavila je učeničku likovnu izložbu , a ostale učiteljice su po svim učionicama postavili panoe.

Program je otvorio učenik Toni Sudić koji je otpjevao hrvatsku himnu uz klavirsku pratnju učiteljice Marije Jurić.  Molitvu je predvodio župnik Dugog Rata don Bože. Priredbu su započeli učenici 3.b razreda koji su recitirali pjesmu Vukovar 1991. Nakon njih učenici 3.a recitirali su pjesme posvećene gradu heroju - Vukovaru. Nakon trećaša slijedili su učenici 2.c koji su imali dvije recitacije: Vukovar, Vukavar i Grade moj.  Vrijedni pravaši prvi put su sudjelovali na ovoj priredbi. Spremili su recital Saše Varoneka Sjećanje, a također su nastupili i pjesmom naše učiteljice Ane Pupačić Kad kažem Vukovar. Zatim su čenički rad Vukavar izrecitirali učenici 2.a razreda. Mali zbor i petaši  otpjevali su pjesmu Moja domovina, a cijela je škola pljeskala i pjevala skupa s njima. Nakon njih učenici 5.c i 5.a razreda izražajno su pročitali dvije priče Siniše Glavaševića.  Nakon njih vrijedna Tina Nazor učenica 5.c izrecitirala je svoju Molitvu braniteljima. Nakon petaša učenice 6.a su  poručile cijelom svijetu svojim grupnim recitalom: Samo da rata na bude! Za kraj su sedmaši  kroz projekt Stop ratu izrecitirali pet svojih antiratnih pjesama upućene cijelome svijetu za mir u njemu. Nakon priredbe, koja je trajala 40 minuta, slijedilo je paljenje svijeća u školskom dvorištu, a svijeće su ponijeli i zapalili predstavnici svih razreda OŠ Jesenice.

Ove godine sudjelovao je najveći broj učenika dosad. Zbog toga i posebnog ugođaja, učenici su jako bili zadovoljni priredbom što su pokazali svojim slušanjem i pljeskanjem te lijepim i kulturnim ponašanjem.

Matea Smoljanović, 7.a