Valentinovo u našoj školi

Autor: External , 14. 2. 2018.

RED U GLAVI

Božidar Prosenjak

U glavi svakog dječaka
najprije prave red
tata i mama,
baka i djed,
  a potom i ostali.

Svatko nešto pričvrsti,
stegne, olabavi,
nešto namjesti,
doda, popravi.

I strike i tete,
  i učitelj u školi,
  a onda jedna djevojčica
  u njegovoj glavi,
opet sve zabrljavi.

Prvašići su 14. veljače proslavili Valentinovo i razmijenili prigodne poklončiće.

Četvrtaši su ove godine proslavili Valentinovo kao "Ljubavni dvosat" na nastavi hrvatskog jezika.

Razredni odjel podijelili smo u skupine. „Ljubavni dvosat“ odvijao se u kratkim raznolikim aktivnostima natjecateljskog karaktera.

Neke od aktivnosti „Ljubavnog dvosata“ su: pronalaženje puta kroz ljubavni labirint, čitanje tekstova i određivanje vrsta ljubavi o kojima tekstovi govore (roditeljska ljubav, bratsko – sestrinska ljubav, majčinska ljubav); definiranje vrsta ljubavi (zabranjena ljubav, prva ljubav, slijepa ljubav, ljubav na prvi pogled, vječna ljubav, tragična ljubav...), povezivanje parova u „ljubavnoj košarici“ (Hlapić – Gita, Ljepotica – Zvijer, Ljuban – Draga, Heidi – Petar, Romeo – Julija, Miljenko - Dobrila, Mila Gojsalić – Šimun, Ružica – Nikola, Aranka – Miron, Marica - Kolbaba), izražajno čitanje pjesama o ljubavi, natjecanje u Ljubavnom kvizu (Čije srce brže kuca, muško ili žensko? – Žensko; Koja se ljubav nikad ne zaboravlja? – Prva ljubav...

Na kraju su se djeca međusobno darovala prikladnim poklonima.