Međunarodni dan vatrogasaca

Autor: Margarita Kožul, 4. 5. 2023.

Vatrogasac

Ove godine smo planirali posjet Dobrovoljnom vatrogasnom društvu "Dalmacija" u Dugom Ratu. Kiša nas je u tome spriječila, više puta. Stoga nismo propustili obilježiti Međunarodni dan vatrogasaca. Prisjetili smo čime se vatrogasci bave, kako izgledaju, koju vatrogasnu opremu imaju te na koji broj ih možemo pozvati. Pročitali smo priču Zlatka Krilića koja se zove Vatrogasac. Cijeli tjedan smo razgovarali o vatrogascima.

Osim što volimo čitati, pisati i razgovarati, volimo se igrati. Srijedom u produženom boravku često zaigramo razne društvene igre. Naravno, nakon što odradimo svoje zadatke. Učiteljica u kabinetu skriva mnoštvo omiljenih edukativnih društvenih igara. Pokoju i mi donesemo od kuće. Izrazito smo pažljivi te čuvamo sve igre koje imamo. Nakon igre ih pospremimo u kutije te se radujemo sljedećoj srijedi.

Ideja o vlastitoj društvenoj igri, u kojoj su glavni likovi vatrogasci, nam je "pala" na um. Učiteljica nas je podijelila u skupine, pripremila sve potrebne materijale, a mi smo s radošću prionuli na zadatak. Smišljali su se nazivi igara, pisale upute za igrače, izrađivali pijuni, kutije, kocke i ploče za igru. Nije nam preostalo ništa doli ih zaigrati.

Pozivamo vas da nas posjetite te i vi zaigrate Ludog vatrogasca, Vatrogasno spašavanje ili  Vatricu.