Ljeto

Autor: Margarita Kožul, 20. 6. 2023.

Ususret ljetu

Bliži se kraj drugog razreda. Radujmo se omiljenom godišnjem dobu. Ljeto se polagano ušuljalo u našu učionicu te ga obojilo nijansama plave boje. S učiteljicom Ksenijom smo naslikali šaroliko morsko dno, a ples morskovodnica s učiteljicom Margaritom. Saznali smo mnoštvo informacija o biljnom i životinjskom svijetu podmorja, proučavajući razne izvore.

Prošle godine nismo svi bili vrsni plivači, ali smo se potrudili i trenirali na duge staze cijelo ljeto. Zato smo ove godine svi bili spremni za razredno kupanje.

Učiteljica Margarita nam je obznanila radosnu vijest predzadnji tjedan nastave. Torbu za razredno kupanje smo pripremali cijeli vikend. Spremili smo ručnike, kupaće kostime, kreme sa zaštitnim faktorom, šešire te razne rekvizite koji nam boravak na plaži čine još zabavnijim. Jedva smo dočekali utorak, predzadnji dan nastave, dan za "kupanjac".

Napokon je stigao i taj dan. Pješke smo krenuli na obližnju plažu. Namjestili smo svoje ručnike, nanijeli kremu sa zaštitnim faktorom te zajedno zaplivali. Neki od nas su ponijeli i maske za ronjenje te smo nastavili proučavati što sve skriva naše podmorje. Pronašli smo morskog ježinca, razne školjke i ribice koje su sretno plivale s nama. Iskusniji plivači su s učiteljicom išli do obližnje plutače. Nismo htjeli izaći iz mora. Bilo nam je zabavno i lijepo. Učiteljica je pohvalila naše plivačke i skakačke vještine. Osmijeh nismo skidali s lica, pogotovo naša ponosna učiteljica.

Svima želimo veselo, toplo i ugodno ljeto. Vidimo se ponovno u trećem razredu!