Glazbeni dan

Autor: Margarita Kožul, 1. 2. 2024.

Iznenađenje

Učiteljica nam je u ponedjeljak najavila da ovaj tjedan priprema iznenađenje. Svaki dan smo dobili po jedan trag koji nam je mogao pomoći u otkrivanju onoga što nam se sprema. Mnoštvo zamisli nam je palo na um. U srijedu smo saznali da dolazi gost iznenađenja. Nismo ni slutili tko bi to mogao biti. S nestrpljenjem smo iščekivali četvrtak.

Napokon je stigao četvrtak, a s njime i Toni. Naime, on svira tri instrumenta. Akustičnu gitaru, električnu gitaru i mandolinu. Iste nam je donio te demonstrirao kako se sviraju. Prvo smo zapjevali neke od dječjih pjesmica koje smo naučili u školi. Zatim su krenule glazbene želje. Svaku od njih nam je Toni ispunio.

Došlo je vrijeme da se i mi okušamo u sviranju. Toliko jednostavno izgleda kada Toni to radi. Nama je ipak bilo mrvicu teže. Neki od nas idu u glazbenu školu te sviraju gitaru. Zaključili smo da su potrebne godine i godine marljivog vježbanja. Prvo smo se okušali u akustičnoj gitari.

Zatim smo uzeli mandolinu u ruke. Kako li je samo teško na njoj ispravno zasvirati.

Šećer na kraju, zasvirali smo električnu gitaru. Kao mali, pravi rokeri.

Za kraj smo i lizalice dobili. Najslađi dan ikada! Skrili smo jedan podatak. Toni je učiteljičin suprug. Strašno nam je drag i jedva čekamo da nam ponovno dođe u posjet. Možda ovaj put sa svojom klapom "Mriža".