Valentinovo

Autor: Unknown , 14. 2. 2024.

Mjesec veljača ima jako malo dana, ali jako puno lijepih aktivnosti kojima se veselimo.  Jedna od aktivnosti kojoj smo posvetili čitavi tjedan je Valentinovo. To je dan posvećen ljubavi , dan koji nas podsjeća da je ljubav nešto što trebamo slaviti svakodnevno ,a ne samo danas.

Obilježavanje smo započeli tako da smo istražili kako se na različitim jezicima kaže volim te. Tu aktivnost smo iskoristili kako bi izradili crteže za naš eTwinning projekt "Otisni i stvaraj." Najprije smo crnim flomasterom na nekoliko jezika napisali volim te, a zatim smo preko toga otiskivali srca u bojama po izboru.

Na likovnoj radionici u grupama smo izradili srca trgajući komadiće papira i njima smo ukrasili našu učionicu.

Na hrvatskom smo s učiteljicom Nevijom učili pjesmu Zaljubljeni čičak te ju ilustrirali. Poslušali smo i priču o rodama Malenoj i Klepetanu koja nam se posebno svidjela. Ona nam je bila inspiracija za izradu naših zaljubljenih roda.

Za projekt“ U svijetu likovnih umjetnika 6“ izabrali smo slikaricu Sam Toft koja često koristi ljubav kao motiv u svojim djelima, pa smo po uzoru na njene slike pastelama naslikali naš zaljubljeni par ispod kišobrana.

VOLJETI JE LAKO

Odrasli kažu: Ljubav je teška“

Ja im kažem: To je greška!“

Uvijek ću misliti da nije tako,

Jer ja volim vrlo lako:

Koko što jaje daje,

Psića što glasno laje,

Cvijet u travi,

Zvrk na jednoj glavi,

Baku sa štapom, djeda s kapom.

Eto tako, VOLJETI JE LAKO!

Mira Jurela