Važni dani

Autor: External , 16. 5. 2023.

Dan škole

28. travnja proslavili smo dan naše škole. Na igralištu NK Orkan održala su se sportska natjecanja. Uživali smo u igri graničara i osvojili treće mjesto.

Na štandu su se taj dan izlagale teglice s maceratom smilja koji izrađuje učenička zadruga naše škole "Lavanda i ružmarin". Mi smo im pomogli ukrasiti teglice vunom po uzoru na poljičke kapice.

Majčin dan

Ovaj radostan dan željeli smo uljepšati našim majkama. Stoga smo naslikali portret mame u tehnici pastel i uokvirili ga štapićima kako bi ga mama mogla objesiti na neko važno mjesto u kući. Također smo izradili i papirnatu ružu jer znamo da mame jako vole cvijeće.

Međunarodni dan obitelji

Ovaj važan dan obilježili smo pisanjem sastavka i izradom grba.

Bilo je važno da vježbamo pisanje sastavaka. Stoga nije bilo zanimljivije teme od naše obitelji! Napisani sastavak ukrasili smo isticanjem važnih riječi i crtanjem sličica.

Zatim smo osmislili i dizajnirali vlastiti obiteljski grb. Obojali smo ga flomasterima. Uočili smo da zaista predstavlja svaku obitelj.

Dan državnosti

Rođendan naše prekrasne domovine proslavili smo oslikavanjem četiriju naših zavičaja, pisanjem pjesama, čitanjem slikovnice i izradom zastave.

Pisali smo pjesme o našoj domovini. Ove četiri su nas se posebno dojmile.

Čitali smo slikovnicu Ninoslava Kunca "Stihovita hrvatska priča". Prilikom čitanja pretraživali smo na zemljovidu mjesta koja smo čuli u priči. Baš je bilo zabavno!

Na kraju smo izradili hrvatsku zastavu od crvenih i plavih stožaca. Uživali smo u radu slušajući i pjevajući prekrasnu pjesmu "Moja domovina".